Před samotnou montáží je nejlépe odmontovat z okna vnitřní okenní lišty, aby folie po nalepení zůstala pod lištami. Samotnou folii předem ustřihneme zhruba o 1cm na každé straně větší než je viditelná plocha skla. Pokud je viditelná plocha skla 58cm, ustřihneme folii 60cm.
Před montáží folie okno umyjeme, aby na něm nebyly žádné hrubé nečistoty, které by zůstaly pod folií.

Pro demontáž lišt použijte např. starou špachtli. Pokud máte novou, je vhodné ji zbrousit hrany, aby neměla žádné ostré rohy a hrany. 

Špachtli zaklepneme do mezery mezi rámem a okenní lištou.  Začínáme nejdelší lištou a to uprostřed lišty!

Zapáčením do boku vysadíme lištu z drážky. 

Postupným páčením vysuneme celou lištu z drážky. 

Lištu vyjmeme celou z drážky.

Pokračujeme postupně ostatními lištami. Nyní začínáme od kraje lišty. POZOR! Okno s vysazenými lištami nenechávejte bez dozoru!! Sklo je sice podkládacími podložkami v rámu dostatečně zapasované, ale přece jen je zde riziko, že při větším větru nebo průvanu by mohlo sklo z okna vypadnout.

Do postřikovače připravíme směs jaru s vodou a sklo si postříkáme jemnou vrstvou.

Z folie odstraníme krycí papírovou vrstvu. Nejlépe ve dvou lidech. POZOR! Po sejmutí papíru bývá folie nabitá statickou elektřinou a mohla by se přichytit k nějakému předmětu. Po prvotním kontaktu s mokrým sklem se folie vybije a můžeme ji ze skla opětovně sundat a přiložit ke sklu. Proto je důležité mít sklo navlhčené saponátem. 

Folii na skle vyhladíme a postupně vytlačujeme vzduch a vodu. Vyhlazujeme od středu ke krajům. Použijte stěrku z měkkého plastu se zaoblenými hranami, případně je možno použít starou platební kartu.   

Při zpětné montáži lišt nyní začínáme nyní od nejkratších lišt a nasadíme obě krátké lišty najednou. Lištu vsadíme do drážky v rámu a zaklapneme gumovou paličkou Ne kladivem. 

Po nasazení a naklepnutí krátkých lišt nasadíme nyní dlouhé lišty. Lištu přihneme a nasadíme ji nejdříve jejími konci do rohů okna, aby tvořila tvarově luk.

Dlouhou lištu naklepneme nejdříve uprostřed a pak postupujeme ke krajům lišty

A máme hotovo :-)   

.

Okenní folii zakoupíte ZDE