Co je vlastně polystyren? Potřebujete se o polystyrenu před jeho nákupem dozvědět více informací? Polystyren je lehká pevná látka, která vzniká polymerizací styrenu (vinylbenzenu). Styren je látka běžně se vyskytující v přírodě, průmyslově se vyrábí z ropy. Více informací v článku o polystyrenu ZDE.

Izolační dílce kašírovaného polystyrenu jsou kompletizované střešní hydroizolační dílce s tepelnou izolací z EPS na spodním povrchu. Spádové klíny je tepelná izolace pro dodatečné vyspádování plochých střech a jsou vyráběny na zakázku v libovolném spádu dle požadavků zákazníka. Materiál je dodáván včetně zpracovaného rozpisu a kladečského plánu. Pro každou zakázku Vám zpracujeme cenovou nabídku. 

Izolační deskový polystyren
Téměř ke klasice patří deskové materiály z pěnového polystyrenu. Základ tvoří kvádry různých velikostí, které se řežou na desky. Používají se převážně k zateplování konstrukcí budov, podlah, stropů a střešních konstrukcí a dodávají se s veškerým doplňkovým sortimentem.

Fasádní polystyren EPS 70 F je nejlevnější izolant do kontaktních fasád a také nejprodávanější. Výhodou fasádního polystyrenu EPS 70 F je nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost, velmi nízká nasákavost a nízká cena.

Výhody polystyrenu:
- Tepelné izolační vlastnosti
- Zvukové izolační vlastnosti
- Minimální nasákavost
- Pevnost a trvanlivost
- Nízká hmotnost a snadná manipulace
- Ekologická nezávadnost
- Snadná úprava
- Bezpečnost
- Cenová dostupnost 

Fasádní polystyren i jiné zde nabízené polystyreny patří mezi látky nepodporující hoření, protože při výrobě je přidán do polystyrenu samozhášivý prostředek.
Reakce na oheň - E.
Polystyren se vlivem vysokých teplot při požáru samozřejmě bude tavit, ale nevzplane plamenem tak, aby byl sám polystyren živnou sílou požáru.