Stačí zateplit fasádu nejlevnějším EPS co seženu ?

Mnoho stavebníků, zejména pokud zateplují dům svépomocí má tendenci použít nejlevnější pěnový polystyren bez ohledu na původ a vlastnosti.Je třeba si ale uvědomit, že na fasádu lze použít pouze fasádní polystyren, který musí splňovat určitá kritéria kvality - přesnost, tvarovou stálost,pevnost,tepelně izolační vlastnosti.

Tyto parametry jsou zcela zásadní a jejich důležitost roste i s přibývající tloušťkou izolace , která je běžně kolem 12 cm a více.Nejlepší zárukou kvality je použití EPS od některého ze členů Sdružení EPS, protože jejich výrobky podléhají pravidelné interní kontrole kvality.
 

Pozor dejte na polystyreny na webových stránkách , kde není uveden ani výrobce polystyrenu!
 

Ve většině případů se jedná o polystyreny dovážené z jiných zemí. Tyto polystyreny mají zrychlený proces výroby a navíc obsahují vysoké procento mletého starého polystyrenu a tento polystyren se může během několika let úplně rozpadnout.
 

Tito prodejci mohou lákat na velmi nízkou cenu, která je při nákupu pro zákazníky velmi příjemná, ale o to trpčí bude zklamání, když se začnou na vaší fasádě projevovat problémy, které mnohdy začínají při samotné montáži zateplení. Takový polystyren není soudržný a může se již na počátku drolit, lámat a praskat. Jeho izolační vlastnosti také velmi zaostávají za kvalitním polystyrenem o několik tříd.
 

Některé polystyreny jsou dokonce nestabilizované do té míry, že se u nich může po čase projevit rozměrová nestabilita. To mnoho lidí neví a diví se, že polystyren který chtějí pokládat např. na fasádu nemá přesné rozměry. Polystyren byl buďto špatně rozměrově nařezán už při výrobě nebo se, laicky řečeno "scvrknul", protože výrobce uspěchal výrobu za účelem vyššího zisku.
 

Řiďte se proto raději známým heslem : "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci."

Protože takový nákup se ve finále velmi prodraží.

Z naší nabídky jsou výrobci členy Sdružení EPS a máte záruku kvality, která vám vydrží sloužit takřka neomezeně.