Certifikát Spolehlivá firma

Poradíme Vám

Máte dotaz?

Volejte nám na 774 850 655 (prodejna oken) od 9 do 16 hod. Další kontakty v menu nahoře.


Newsletter

Polystyren, vata

Polystyren, vata

Pěnový polystyren vyráběný firmou Styrotrade je samozhášivý.

Podkategorie

 • Fasádní polystyren

  Fasádní polystyren se zpravidla označuje ve svém názvu číslicí 70. Toto číslo vyjadřuje jakousi "tvrdost" fasádního polystyrenu.

 • Podlahový polystyren

  Podlahový polystyren pro ploché střechy nebo pro podlahy.

 • Polystyren pro střechy

  Polystyren pro ploché střechy a plochy s větším zatížením

 • Soklový polystyren

  Soklový polystyren je nejvíce používaný k izolaci nazdemních a i podzemních částí budov. Tento soklový polystyren vyniká velmi nízkou nasákavostí vody.

 • Ostatní polystyren

  Většina polystyrenů je vhodná i pro jiné druhy zateplení. Například zateplení mezi příčkami nebo mezi krokvemi a podobně.Co je vlastně polystyren? Potřebujete se o polystyrenu před jeho nákupem dozvědět více informací? Polystyren je lehká pevná látka, která vzniká polymerizací styrenu (vinylbenzenu). Styren je látka běžně se vyskytující v přírodě, průmyslově se vyrábí z ropy. Více informací v článku o polystyrenu ZDE.

Izolační dílce kašírovaného polystyrenu jsou kompletizované střešní hydroizolační dílce s tepelnou izolací z EPS na spodním povrchu. Spádové klíny je tepelná izolace pro dodatečné vyspádování plochých střech a jsou vyráběny na zakázku v libovolném spádu dle požadavků zákazníka. Materiál je dodáván včetně zpracovaného rozpisu a kladečského plánu. Pro každou zakázku Vám zpracujeme cenovou nabídku. 

Izolační deskový polystyren
Téměř ke klasice patří deskové materiály z pěnového polystyrenu. Základ tvoří kvádry různých velikostí, které se řežou na desky. Používají se převážně k zateplování konstrukcí budov, podlah, stropů a střešních konstrukcí a dodávají se s veškerým doplňkovým sortimentem.

Fasádní polystyren EPS 70 F je nejlevnější izolant do kontaktních fasád a také nejprodávanější. Výhodou fasádního polystyrenu EPS 70 F je nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost, velmi nízká nasákavost a nízká cena.

Výhody polystyrenu:
- Tepelné izolační vlastnosti
- Zvukové izolační vlastnosti
- Minimální nasákavost
- Pevnost a trvanlivost
- Nízká hmotnost a snadná manipulace
- Ekologická nezávadnost
- Snadná úprava
- Bezpečnost
- Cenová dostupnost 

Fasádní polystyren i jiné zde nabízené polystyreny patří mezi látky nepodporující hoření, protože při výrobě je přidán do polystyrenu samozhášivý prostředek.
Reakce na oheň - E.
Polystyren se vlivem vysokých teplot při požáru samozřejmě bude tavit, ale nevzplane plamenem tak, aby byl sám polystyren živnou sílou požáru.